Brak zaufania Sobie to zdrada Siebie

Ostatnio mało mnie tu we wpisach blogowych.

Aktualnie jestem po 21 dniach oczyszczania z Ajurwedą i jak przyjdzie czas podzielę się moimi refleksjami z tego bardzo trudnego procesu.

Dzisiaj chciałam podzielić się głębszym wglądem w wewnętrzne Dziecko i związek z zaufaniem Sobie.

Tu część notatki:
Wieczorem pracowałam nad sobą, zajęłam się obserwacją zaufania do siebie, poczucia bezpieczeństwa.
Wiesz, że brak zaufania to nieufność i zwątpienie?

Kiedy nie ufamy innym to nie ufamy sobie.

Brak zaufania sobie to brak ufania swojej intuicji, emocjom, talentom, mocom, umiejętnościom, doświadczeniom. To zdrada siebie.
Początek jest już we wczesnym Dzieciństwie. Brak pierwotnego zaufania to zazwyczaj traumatyczne sytuacji z dzieciństwa, złe wspomnienia, często towarzyszy wyparcie, odrzucenie i brak bezpieczeństwa, negatywnych wspomnień. Problemy z poczuciem własnej wartości, nieustanne wątpienie w siebie „czy na pewno jestem lubiana, czy mój kolega z pracy mnie lubi, czy powiedziałam coś nie tak, czy jestem mile widziana w danym towarzystwie” (to bardzo często dotyczy osób z wysoką wrażliwością).

Bardzo duży wpływ mają cechy dziedziczne, ale również Wewnętrzne Dziecko, czyli suma naszych wszystkich doświadczeń wspierających i niewspierających, zebrane w relacji z rodzicami i innymi ważnymi dla nas osobami w naszym życiu.

Zapisane są w naszej nieświadomości to wszystkie lęki, zmartwienia, nieszczęścia napotkanych w dzieciństwie ale i pozytywne doświadczenia. Przyczyny problemów są te „negatywne” doświadczenie wewnętrzne dziecko dąży, aby nigdy więcej nie doświadczyć zniewag, zranień, a jednocześnie dąży do zaspokojenia potrzeby bezpieczeństwa i uznania jeśli w dzieciństwie ich zabrakło.

Lęki i tęsknoty pracują w głębi naszej podświadomości.

Na zewnątrz dorośli z niezależnością świadomie kreują życie, a wewnątrz wewnętrzne dziecko poważnie Wypływa z poziomu podświadomości na Nasze myśli, uczucia, zachowania, przekonania o nas i całym świecie. I o wiele bardziej niż rozum kieruje naszym życiem i zachowaniem 80 - 90%.

Może tak Ci się nieraz zdarzyło że np. Partner nie kupił Ci twojej ulubionej jakieś sałatki albo czegoś ulubionego i wściekasz się na niego. Wiedz, że tak naprawdę problem nie jest w tym, że nie kupić tej ulubionej twojej rzeczy, tylko w tym, że naprawdę masz zranione wewnętrzne dziecko. Bardzo ważne, aby tutaj mieć tą umiejętność wejrzenia w zranienia i tęsknotę swojego wewnętrznego dziecka. Można o nich porozmawiać zamiast kłócić się, o co tak naprawdę pierdoły i przesadne reagowanie na krytykę. To z kolei przybliżyło by was do siebie, a nie oddaliło.

Brak wiedzy o naszym wewnętrznym dziecku i mechanizmach rządzących przyczynia się do tego, że nasze wewnętrzne dzieci walczą ze sobą w dorosłym świecie.

Te braki o Wewnętrznym Dziecku powodują, że wielu ludzi jest niezadowolonych z Siebie i Swojego życia, a to z kolei rodzi konflikty międzyludzkie, eskalując w niekontrolowany sposób.

Trudne doświadczenia ograniczają i utrudniają relacje.

Wiesz o tym, że praca z Twoim wewnętrznym dzieckiem ma ogromny wpływ na to (jeżeli jesteś mamą lub będziesz) jak wychowujesz Swoje własne dziecko?

Mamy w dużym uproszczeniu dwa wewnętrzne dziecka (już nie wspominając o całej wewnętrznej rodzinie): Wewnętrzne Dziecko Światła i Mroku. Najwięcej jest pracy z tym drugim.

To tylko kilka powodów dlaczego warto zając się Wewnętrznym Dzieckiem, zwłaszcza mroku jeśli miałaś trudne dzieciństwo.

Dlatego zapraszam Cię na najbliższy warsztat w środę 05 maja 2021 o godz. 18:15 link do rejestracji tu 

Proszę pamiętaj, aby potwierdzić Swój email, abym mogła wysłać Ci link z zaproszeniem.

Już teraz zachęcam Cię do ćwiczenia, które możesz pobrać niżej:)

Jeśli to co piszę ma dla Ciebie wartość to podziel się z bliską osobą, będzie mi miło:)

Zapisz się na newsletter i wypatruj kolejną część o granicach.

Możesz mi pomóc rozwijać przestrzenie online:)

Najczęściej jestem na Instagram  zaobserwuj, aby nic Ci nie umknęło;)

YouTube  pamiętaj, aby zasubskrybować;0

Facebook

Z miłością Aga:*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *