Czy znacz tą mantrę: „Nie mam czasu. Muszę... Nie mam siły.“

To znak, że czas się zatrzymać i połączyć się z Wewnętrznym Źródłem Mądrości. Ciągle jesteś dla innych, a przez to brak Ciebie. Żeby dawać innym, trzeba mieć z czego.

To, że prowadzisz Swój biznes, odnosisz sukcesy, nie oznacza, że nie doświadczasz chaosu, zagubienia, poczucia nieadekwatności, bycia na zakręcie. Czy ktoś Cię pyta o backstage, jak to wygląda od kuchni, co czujesz, z czym się mierzysz, jaki nie raz koszt wewnętrzny ponosisz?

To jesteś we właściwym miejscu!

Brak czasu to swojego rodzaju pandemia. Ciągle masz dużo do zrobienia, projekt goni projekt, nie wyrabiasz na zakrętach, a o spotkaniu ze znajomymi, czy spontanicznym pójściu do kina, czy teatru to możesz pomarzyć. Lista „to  do“ nie ma końca.

Moja nauczycielka kiedyś mnie zapytała: „czy Ty jesteś dla biznesu, czy biznes dla Ciebie? Czy ten biznes wspiera, buduje Twoje życie jakiego pragnęłaś, czy ciągle nie masz czasu i są ogromne koszty w postaci braku czasu na przyjemności, braku energii, spontaniczne wyjście do kina, czy teatru?“. To pytanie wyrwało mnie z butów, zafiksowałam się po raz kolejny tylko tym razem nie w korpo, a na swoim. Przecież to ode mnie zależy ile pracuję, nie muszę harować po 12-14 h, goniąc własny ogon. Zapomniałam po raz kolejny o sobie...

Smutne, ale prawdziwe. Niby własny biznes daje wolność... Jasne pod warunkiem, że potrafimy zarządzać nim tak, aby nam służył, wspierał, budował, dawał poczucie bezpieczeństwa, bez ponoszenia nadmiernych kosztów w postaci braku czasu, przemęczenia, braku rytmu, energii, radości, wolności. Może jak ja padłaś w niewolnictwo własnego biznesu?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DLACZEGO KRĄG KOBIET DLA BIZNESU?

 

Jako przedsiębiorcza Kobieta dużo działasz i zapewne jak większość działasz z energii męskiej, czyli za dużo w umyśle, w analizie, ciągle dając. A to oznacza, że od głowy do dołu jesteś  odcięta, to charakteryzuje się brakiem energii, czasu, chęci na nowe, małym libido.

Jesteśmy nauczone w linii żeńskiej, że mamy dawać i ograbić się z energii,  tak dużo że nikt nie jest w stanie to oddać, ile dałyśmy. To powoduje, że czujemy się wykorzystane. Często chcemy dawać, a nie wiemy, że nie mamy nawet dla Siebie. Każdy poród jest z nadmiaru energii to stąd rodzi się wszelkie życia - dziecko, czy projekt. My Kobiety o tym wiemy, ale często nie pamiętamy!

Dawać możemy kiedy jesteśmy pełne, dawanie na kredyt, ponad miarę, dawanie aby kogoś uszczęśliwić, czy Siebie, z poczucia obowiązku - to już nie działa!

To czas nowych paradygmatów.

Najpierw musimy napełnić Siebie, za nim ta energia się przeleje w różne działania, projekty, dawanie. 

Spotkajmy się w miejscu gdzie nie musisz być tą, którą jesteś na co dzień szefową, bizneswoman.  Twoje atrybuty nie określają Ciebie (jak dom, samochód, stan konta bankowego, itp.).

Tu możesz w końcu odczuć spokój i być Sobą bez tych przedmiotów, atrybutów, które przysłaniają Twoją ludzką twarz.

To bardzo ważne kiedy pozwalasz Sobie na to takie odsłonięcie, tego jaka jesteś z całym wachlarzem Swoich jakości.

 To miejsce gdzie zostaniesz wysłuchana z tym i jaka jesteś, BEZ OSĄDU, KRYTYKI, OCENY, HIERARCHI, PORÓWNYWANIA.

 

Ważne jest otaczanie się osobami, z którymi możesz podzielić się nie tylko troskami, ale i wzrostem, razem naprawdę można więcej.

To co robimy, czym się zajmujemy wymaga od nas nieustannej uważności, silnych ramion i otwartego serca. Bycie przedsiębiorczą Kobietą to często  samotna i odpowiedzialna ścieżka. Przychodzi taki moment, że potrzebujemy zaczerpnąć energii dla Siebie z miejsca jak najbardziej pierwotnego i naturalnego, będącego poza koncepcjami, teoriami, systemami. Krąg Kobiet spełnia taką rolę.

Spotykamy się razem, by zaczerpnąć z mocy kręgu. Są to bliskie spotkania o odkrywaniu i czerpaniu z wyjątkowej siły kobiet, tych kobiet, z których pochodzimy, tych, z którymi żyjemy w najbliższym otoczeniu, mitycznych, archetypowych kobiet, jak i uniwersalnej energii kobiecej.

 

Krąg Kobiet "Pradawna Przestrzeń" 

Zwołuję Krąg Kobiet dla 15-18 Kobiet.  

Pierwsze spotkanie jest w poniedziałek 28 czerwca o godz. 19:00 czasu polskiego na około 150 minut na platformie Zoom.

Ze względu na różne wahania czy to dla Ciebie MIEJSCE,  zdecydowałam się na spotkanie na bardzo promocyjnych warunkach, abyś mogła sprawdzić jak się czujesz w takiej przestrzeni.

Na tych spotkaniach będziemy:

- budować zaufanie do Siebie, 
- wzmacniać poczucie własnej wartości, 
- doświadczać bycia Sobą,
- wzmacniać relację ze Sobą, która nadaje ton każdej innej,
- wzmacniać wiarę w Siebie,
- łączyć się ze Swoją intuicją,
-poznawać Siebie,
 - odkrywać to za czym tęskni Twoje serce,
- równoważyć energię męską i żeńską,
-czuć ciało
-wracać do Siebie, do ŹRÓDŁA.

 

Nie możesz być wolna ani bezpieczna, dopóki nie zaufasz Sobie, Swojemu doświadczeniu, Swojej intuicji, Swojemu ciału, Swojej duszy.

Czy słyszałaś: “Jak Ty wyglądasz?! Masz cellulit weź się ogarnij, zrób coś z tym. Pomaluj się, popatrz jak straszysz! Co się cieszysz jak głupia do sera?! Schudnij! Z przodu deska z tyłu deska. Inne kobiety tak się nie ubierają. Brzuch Ci zwisa.”

Ja znam. Takie porównywanie często słyszałam pod Swoim adresem. To tylko część zdań najczęściej pojawiające się wśród nas, bardzo często od naszego partnera, a później w naszych głowach. Podobne porównywania mają miejsce w dzieciństwie, bo to tam nasze zaufanie do Siebie, poczucie własnej wartości zostało mocno pokaleczone. A później dzieje się, życie… To coś co bardzo głęboko wyrywa ranę w naszym poczuciu własnej wartości, samopoczuciu. To rana, którą jeśli nie uzdrowimy latami będzie się odzywać. To ten brak szacunku, zaufania, wiary w Siebie, Swoje poczucie bycia Kobietą, człowiekiem. To odbieranie prawa do BYCIA SOBĄ jest bardzo bolesne.

 

 Dlatego zasiądź wraz z innymi Kobietami, aby  poznać Siebie lepiej i zacząć proces uzdrawiania.

 

Umocnisz się, że jesteś warta wszystkiego czego tylko zapragniesz.

Że jesteś wystarczająco dobra i zasługujesz na miłość, spełnienie, radość. Że możesz zrzucić  gorset powinności, przymusów, jaka masz być, jak się zachowywać, jak żyć

Tutaj zwolnisz pęd Swojego życia, zatrzymasz się i poczujesz Siebie.

Zapraszam Cię do PRADAWNEJ PRZESTRZENI, abyś Sama dla Siebie była przewodniczką, abyś nauczyła się łączyć głowę z sercem, myślenie z czuciem, ogień z wodąMiejsca, które stworzyłam z pasji i miłości. Gdzie nie ma murów, ograniczeń, nakazów, zakazów, powinności, oczekiwań. Nazywam to ZRZUCANIEM GORSETÓW. Gorset to metafora tego  co zaciska, dusi, usztywnia, czyli  jak zostałyśmy ugrzecznione. 

Będziemy zrzucać gorsety schematów, stereotypów, tych programów, które nam utrudniają życie, które blokują nasze szczęście. Będziemy potrafiły chronić Siebie przed wszelkimi nadużyciami, dzięki patrzeniu własnymi oczami w oparciu o własne doświadczenia.

TO PRZESTRZEŃ DLA JĘZYKA SERCA.

Tu jest ważna Twoja obecność.

To przestrzeń wolna od:

hierarchii, rywalizacji, porównywania się

 

W procesie budowania fundamentów zaufania do Siebie, wiary w Siebie, poczucia własnej wartości bardzo ważna jest wspierająca, NIE-oceniająca społeczność, którą jest Krąg Kobiet. Bezpieczna przestrzeń, w której możesz być Sobą, poczuć się chciana, akceptowana, zrozumiana, wysłuchana, wzmocniona, zainspirowana, przyjęta bez porównywania, poczuć się na równi z innymi, że jesteś ważna dla Siebie.

Dlatego podstawą naszej warsztatowej społeczności będzie Krąg Kobiet

Ty decydujesz czy chcesz wyruszyć w Swoją podróż Bohaterki.

DLA KOGO SĄ TO SPOTKANIA?

JEŚLI:

masz poczucie, że jesteś odcięta od Siebie, energii, a może gdzieś na jakimś moim wydarzeniu usłyszałaś o tym i Ci zarezonowało i pragniesz to zmienić,

jesteś Kobietą o cesze Wysokiej Wrażliwości i potrzebujesz delikatności, subtelności, głębokiej, szczerej rozmowy o sferach często poza materialnych,

masz dość zbierania resztek i zadowalania się ochłapami, bo wiesz,  że możesz mieć od życia coś więcej,

czujesz, że potrzebujesz inspirujących, kreatywnych i dobrych bodźców, które Cię zasilą, zmotywują, wzmocnią i dadzą ukojenie,

chcesz nakarmić Swoją duszę w postaci czystej Kobiecej energii, wsparcia, zrozumienia, wysłuchania, wzajemnej troski, a ponadto potrzebujesz Swojego siostrzanego stada,

czujesz i wiesz, że teraz jest najlepszy czas do duchowego rozwoju, do brania odpowiedzialności za Siebie, inwestowania w Siebie i pracy w odkrywaniu Swoich mentalnych i duchowych mocy, z którymi się urodziłaś (bo przecież przyszłaś kompletna, z wiekiem zostało to zabrane),

chcesz doświadczyć otulenia spokoju, harmonii, równowagi, ciepła, miłości, które wypełnia serce, to swoiste odpowiedzi na Twoje intencje, które od dawna wysyłasz do Wszechświata.

DLA KOGO NIE SĄ SPOTKANIA?

 Nie jest dla Ciebie, jeżeli:

Nadużywasz alkohol, wszelkiego rodzaju „święte” używki.

Jesteś pod opieką psychoterapeutyczną, przyjmującą leki psychoaktywne.

Nie chcesz zmiany, i szukasz gotowej recepty na życie.

Wymagasz opieki psychoterapeutycznej lub szpitalnej.

Nie chcesz działać, wolisz czekać aż samo coś się zmieni.

Nie chcesz znaleźć sygnałów, wskazówek płynących z Twojej Intuicji.

Nie wierzysz, że możesz zmienić JAKOŚĆ SWOJEGO ŻYCIA.

Ile warte jest Twoje życie?

Jak długo będziesz nic nie robić?

Jaką cenę zapłacisz jeśli będziesz siedzieć cicho w zaciśniętym gorsecie?

Odpowiedź już jest wsłuchaj się...

Twoja inwestycja w walucie obcej jednorazowo 25 Euro

Płatne od razu liczy się kolejność wpłat lub potwierdzenie przelewu

Moją intencją, dla której zdecydowałam się na udział w Kręgu Kobiet było znaleźć prawdziwsza siebie I bezpieczna przestrzeń, aby sobą być. Odkrywam po troszkę różne rzeczy ale najbardziej to, że mogę bezpiecznie mówić. Taka przestrzeń dodaje mi energii na codzienne potyczki gdzie nie zawsze mogę być sobą lub raczej nie jest akceptowane gładko kiedy jestem sobą. Przypominasz mi jak ważne jest odzyskanie siebie.

THEA

Zdecydowałam się na udział w Kręgu Kobiet, ponieważ, chciałam uczestniczyć w takim kręgu, gdzie będę mogła poznać kobiety, dzielić się z nimi swoimi emocjami i przeżyciami. W pełnej akceptacji. Mogę zawsze tu wyrazić co czuję, tak jak inne kobiety i wszystko odbywa się w pełnej akceptacji reszty kobiet. Dużą wartością jest dla mnie, że czasem jedno słowo, które padnie lub pomysł zostaje ze mną na dłużej. Znalazłam grono kobiet z którymi czuję więź. Pomogłaś mi w otwarciu się i mówieniu co wewnątrz. Dziękuję że działasz i jesteś 🙂

Natalia Dolska

Prośba o wsparcie

Jest dla mnie bardzo ważne, aby każda Kobieta zainteresowana poznaniem Siebie i pogłębieniem relacji ze Sobą, niezależnie od posiadanych środków finansowych, mogła wziąć udział w Kręgu Kobiet. Jednocześnie chcę mieć środki na utrzymanie się, mój rozwój by móc kontynuować oferowanie i rozwijanie tego co robię dla Kobiet. 
Przygotowanie oraz prowadzenie Kręgu Kobiet wymaga ode mnie takich działań jak (procent to kwota, która nie jest moim zyskiem):
aktualizacja  strony internetowej 3%
organizacja i prowadzenie procesu zapisów w tym koszt reklam 10%
opłata platformy Zoom 5%
zaplanowanie wydarzenia w Kręgu, wysyłka emaili z linkiem do spotkania 2%
opłaty związane z podatkiem na Islandii 38%
Moja prośba o wsparcie to jednorazowa  inwestycja w Twój rozwój   99  zł. W przypadku gdyby ta kwota uniemożliwiała Ci udział w Kręgu Kobiet to  skontaktuj się ze mną TUTAJ

Twoja inwestycja w Siebie to jedno spotkanie 99 zł, czyli oszczędność  200 zł jeśli masz ochotę wesprzeć mnie większą inwestycją to również ogromnie dziękuję. 

Na tym spotkaniu dostaniesz znacznie więcej niż zainwestujesz, ponieważ czas dla Siebie, odbicie lustrzane w innych Kobietach, doświadczone emocje są BEZCENNE.

Znam to uczucie doskonale, kiedy nie liczono się z moim zdaniem, czy pomysłem, a to co czułam, widziałam, sprowadzane było do tego, że ze mną coś nie tak. Jestem osobą o cesze Wysokiej Wrażliwości i latami szukałam Siebie, kim jestem. Dzisiaj już wiem, że ze mną wszystko OK. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość z TOBĄ TEŻ JEST WSZYSTKO OK. 

Kiedy nie znamy Siebie, Swoich wartości, nie ufamy Sobie i do tego wszystko co było inaczej przez nas odczuwane, było podważane. I dlatego łatwo nas skrzywdzić, nie tylko przez innych, same też dopuszczamy się do nadużyć. Wiem jak przejść tą transformację, bo my już bardzo dużo wiemy, potrafimy, tylko nie wierzymy w to co mamy, co nam wmówiono, że jest jakieś nie takie jak większość. Nie jesteśmy większością, ale potrzebne i Sobie i światu.

Kiedyś w dawnych czasach, zanim wydano decyzję o jakiejś ucieczce, to wysyłano osobę na zwiady, która dobrze słyszy, widzi, czuje na poziomie intuicyjnym. Ten wewnętrzny kompas nigdy się nie myli, ale kiedy nie ufamy Sobie to nie potrafimy go słuchać.

Dlatego stworzyłam tą Przestrzeń. Kobiety potrzebują bardziej niż kiedykolwiek być razem, poczucia Swojej mocy, połączenia, wrażliwości - BYCIA SOBĄ!

To miejsce wyjątkowe, w którym występują pewne niepisane zasady, które obowiązują w Kręgu;) Najważniejsze to poufność i szacunek. To co zostało wypowiedziane w Kręgu to w nim zostaje. To bardzo ważne, ponieważ na takich spotkaniach bardzo głęboko otwieramy się na Siebie, absolutna prawda o Sobie i wypowiadanie tego co długo było chowane w naszych zakamarkach serca, bardzo intymne wątki, często wstydliwe, niechciane, problematyczne. I tu bardzo ważna jest szczerość, przede wszystkim ze Sobą Samą, odwaga i otwartość na Swoją prawdę serca, słuchanie uważnie innych Kobiet. Inne Kobiety to nasze lustrzane odbicia tego co w nas wymaga zajęcia się, uzdrowienia.

UWAGA!!! 

Spotkania w Kręgu nie zastąpią pracy jeden na jeden. Nie są to spotkania o plotkach, czy pierdołach. To spotkania na głębokich poziomach jak emocje, ciało, umysł i dusza. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie potrafisz wchodzić na głęboki poziom, to nic nie szkodzi. 

To miejsce jest po to, abyś przypomniała Sobie kim jesteś, poczuła Siebie, pobyła ze Sobą poza całym wszystkim co Cię aktualnie otacza.

Teraz czas na Ciebie, abyś przyjrzała się Sobie bliżej i temu co czujesz, czego potrzebujesz, co mówi ciało

Ważne, abyś podążała za tym, za czym TĘSKNISZ…

Poznawanie Siebie, droga zmian to nieodwracalny proces, z którego nie da się wymiksować. To podróż gdzie wracasz do Siebie, przypominasz Sobie kim jesteś, jaką masz misję.

 

Czujesz, że te spotkania są dla Ciebie i chcesz spotykać się w gronie Kobiet, które czują podobnie, obserwując Siebie, wzajemnie się inspirując i odkrywać własne moce (talenty, potencjały) i to jest to czego aktualnie potrzebujesz. To wskakuj i nie zwlekaj ani chwili dłużej.

Współcześnie Kręgi Kobiet są jeszcze bardziej pożądane i potrzebne niż kiedyś.
Dlaczego?

Ponieważ coraz więcej Kobiet jest świadomych Swojego odcięcia od Siebie, od czucia, od bycia Sobą. Rośnie świadomość tego jak przehandlowałyśmy Siebie, naszą wrażliwość, emocje, intuicję, wewnętrzne bogactwo, jak bardzo jesteśmy ze Sobą połączone, jak bardzo potrzebujemy Swojego towarzystwa, wsparcia, zrozumienia.

Co to za oddzielenie?

Dla świata współczesnego niekorzystne jest, abyśmy były połączone ze Sobą, bo wtedy potrafimy głęboko nurkować w głąb Siebie i czerpać z tego radość, przyjemność, twórczość nie tylko dla Siebie, ale i dla innych.
To oddzielenie odbywa się na wszelkie podziały jak prawo-lewo, góra-dół, różnice dobry-zły, hierarchię, rywalizacja, wyścig szczurów, systemy, oddzielenie głowy od czucia, emocji, oddzielenia wewnętrznego przewodnictwa, kontrola umysłu, oddzielenie od przyrody. Wewnętrzne negocjacje jak: “czy mi wolno, czy wypada, co powinnam, co nie wolno, czym mogę?” to te wszelkie argumenty z umysłu, wszelkie MUSZĘ, POWINNAM, to w większości nie nasze głosy. To często głosy naszych rodziców, nauczycieli, religii, rówieśników, społeczeństwa. To ILUZJA, to SEN!

Czym jest iluzja, sen?

To obietnica na którą się zgadzamy i handlujemy Sobą. To niewidzialny gorset! To zewnętrzne głosy jakie mamy być, w kogo mamy się zamienić, jakie pełnić role, w jakie szablony się dopasować. Oddawanie bycie Sobą za bycie KIMŚ. Ale kim?! Nawet nie wiemy kim jesteśmy. Te wszystkie role powodują, że z dnia na dzień się dusimy. Codziennie negocjujemy ze Sobą.

Komu się oddajemy?

Naszym bliskim, dzieciom, przyjaciołom, znajomym, szefom, Natfliksowi, wszelkim programom rozrywkowym, Social Media, lękowi, systemom (wszelkie szablony, uniformy, wyścig szczurów, nakazy, zakazy, itp.), wszelkie ogłupiacze rozrywkowe, pragnieniom naszych znajomych, rodziców, wymień Swoje. Ogłupiacze i manipulacja, abyś pozornie się zrelaksowała, ale nadal była nieświadoma prawdy o Sobie i tego kim naprawdę jesteś.

W zamian za co?

Za pozycję społeczną, status, kasę, korzyści materialne, premie, wszelkie głaski, uznania, akceptację, miłość, przynależność, wspólnotę.
Szukamy na zewnątrz zapełnienia wewnętrznego głodu, tej pustki. Tak to nie działa!
Próbowałam! Miałam te głaski, stanie na piedestale, premie, bonusy, uznanie, ale kiedy zachorowałam mydlana bańka prysła. Nie było przyjaciół, imprez, bonusów, a za to głębokie wewnętrzny głód, później pustka i nicość, beznadziejność, że po co mi było to wszystko!

Zaczynamy się ogłuszać. Jak?

Kiedy pustka i głód są coraz większe to uciekamy w używki (papierosy, alkohol, narkotyki), imprezy, słuchanie muzyki, oglądanie czegoś przed snem, aby w końcu zasnąć kiedy kolejną noc budzisz się o 2 nad ranem, a poszłaś spać po północy, gry komputerowe smartfonowe, nadgodziny, pęd za certyfikatami, dyplomami, niewłaściwe odżywianie (fastfood, pudełkowe, mrożone, puszkowe, gotowce w 5 min), brak rytmu dnia i nocy i wiele wiele innych. Wymieniłam te najczęstsze u siebie. Możesz powiedzieć co jest "złego" w słuchaniu muzyki, a no nic, tylko kiedy non stop słuchasz muzyki bo nieświadomie boisz się być w Swojej ciszy, to już nie jest ok. Może idziesz na spacer ze słuchawkami? To też zagłuszania, bo chcesz nadrobić jakiś kurs, webinar, nawet posłuchać coś mądrego, a dlaczego nie posłuchasz muzyki natury? Tak też kiedyś myślałam, zrobić 2w1 i spacer i słuchanie czegoś wartościowego, też uważałam, że mogę ten czas "wartościowo" wykorzystać, bo co w tym przyjemnego, że wiatr gwiżdże czy ćwierkają ptaki. Ale to nie działa! To w ciszy słychać Siebie najlepiej, w naturze można dostrzec ogromne wewnętrzne bogactwo, zobaczenie z czego jesteśmy utkane, jak ze Sobą połaczone, z natury możemy się uczyć jak Być SOBĄ.

Na początku było subtelnie problemy ze snem, ze skórą, włosami, z regularnością miesiączek, wypróżnieniem, cysty, torbiele, częste migreny, napięcia, zespół jelita drażliwego, przesuszone oczy, braki koncentracji, rozedrganie, hormony, bóle w ciele, aż do wypalenia i depresji (choroby cywilizacyjne), której nie dało się już bagatelizować. Znam to kochana, wiem jak to jest kiedy cała równowaga jest zaburzona, kiedy brak jest rytmu, ciągły niepokój, lęk o jutro, wracająca przeszłość, mętlik w głowie i gadająca Trajkotka co się powinno, a co nie, co muszę, itd. Jedynym powodem dla, którego dzisiaj po kilku latach warto było tego doświadczyć, to to gdzie teraz jestem i jak mogę Ci pomóc, bo tam byłam i wiem jak jest. A co najlepsze można z tego wyjść, ale trzeba CHCIEĆ!

Wszyscy cierpimy na głód bliskości

A kiedy jest się głodną to łatwiej o przekraczanie granic własnych i cudzych. W obecnym społeczeństwie nie są przygotowywane młode Kobiety do życia, brakuje tego procesu przejścia w doświadczaniu Siebie, Swojego ciała, trudno być Kobietą kiedy nikt nie przygotował nas do tego. Jak to jest żyć w zgodzie ze Sobą, Swoimi wartościami, w podążaniu za Wewnętrznym głosem, ufając Sobie, szanując Siebie, akceptując, kochając, wierząc w Siebie bez względu na okoliczności. Gdzie wkoło ciągle pokazują wszelkie normy, jak się powinno wyglądać, co robić. Ach...

Jak te granice są przekraczane?

Handlujemy naszymi zasobami jak czas, uwaga, energia. Robimy coś na co nie mamy ochoty, bo tak trzeba, nie wypada, trzeba być grzeczną dziewczynką i posłuszną, nie wolno się sprzeciwiać, itd. Dajemy się programować (w dzieciństwie nie miałyśmy na to wpływu) poprzez różne programy w TV, sensacje, afery, wierzenia, standardy, pragnienia i wartości niekoniecznie nasze. Podążamy ślepo za tłumem, nie słuchamy naszego ciała, odcinamy się od emocji, aż doprowadzamy do choroby, nawet raka. Przez brak pewności Siebie, wiary w Siebie i brak zaufania Sobie jesteśmy łatwym łupem do kontroli i manipulacja, a przez to do wszelkich wykorzystań, nadużyć wszelkiego rodzaju. Pójście późno spać to nie jest coś naturalnego to jest przekraczanie własnej granicy, nie ma nocnych Marków i porannych sów, czy coś. Nie da się oszukać naturalnego rytmu dnia i nocy.

Co ważnego jest w byciu (z) Kobietami?

To jest wspólna energia życiowa, podążanie za głosem serca, ruchem ciała, uczeniem się Siebie, Swojej cielesności, sensualności, różnorodności, przyjemności z bycia Kobietą ze wszystkimi jakościami, które w Sobie mamy. To akceptacja, zrozumienie, wysłuchanie Siebie, poczucie, że nie jest się Samą, że po co samej iść, jak przez jakąś część drogi można iść razem.

W mojej ulubionej książce “Biegnąca z wilkami” Clarissa P. Estes pisze o szukaniu swojego stada, w zgodzie ze Sobą, z naturą. Aby zrzucić niewidzialny gorset nakazów, powinności, oczekiwań, społecznych norm, programów i różnych uwarunkowań. Czyli zasiąść wraz z innymi podobnymi do nas, które chcą poznawać, wracać do Siebie, które słuchają (lub zaczynają słuchać) Swojej intuicji, są autentyczne, wrażliwe, empatyczne, ale i niezależne, silne, karmiąc Swoją duszę. Dzięki takim spotkaniom ładujemy Swoje akumulatory, jesteśmy szczęśliwsze, bardziej kompletne, absolutnie akceptowane, zrozumiane, wysłuchane, kochane.

Takich form współczesnych jest wiele. Są to Kręgi otwarte, zamknięte, niektóre tylko na chwilę. Ja uczestniczyłam i w zamkniętych i otwartych. Aktualnie prowadzę zamknięty Krąg, do którego nie ma dostępu, ale za chwilę rusza kolejny. Otwarte Kręgi to forma spotkań, do którego można dołączyć w każdej chwili. Regularne spotkania raz w tygodniu, raz w miesiącu. Kręgi Zamknięte to nabór jest raz na cały cykl.

Mianownik ?

To pewne niepisane zasady, które obowiązują w Kręgu;) Najważniejsze to poufność i szacunek. To co zostało wypowiedziane w Kręgu to w nim zostaje. To bardzo ważne, ponieważ na takich spotkaniach bardzo głęboko otwieramy się na Siebie, absolutna prawda o Sobie i wypowiadanie tego co długo było chowane w naszych zakamarkach serca, bardzo intymne wątki, często wstydliwe, niechciane, problematyczne. I tu bardzo ważna jest szczerość, przede wszystkim ze Sobą Samą, odwaga i otwartość na Swoją prawdę serca, słuchanie uważnie innych Kobiet. Inne Kobiety to nasze lustrzane odbicia tego co w nas wymaga zajęcia się, uzdrowienia. Poczucie wspólnoty, bycia Sobą w Swojej prawdzie, jedności bez rywalizacji, hierarchii, powinności, schematów. W tej przestrzeni brak miejsca na krytykę, doradzanie, plotkowanie, mówimy językiem serca, spotykając się ze Sobą, odkrywając czego teraz potrzebuję, co jest moją prawdą. To wracanie do Źródła, które mamy w Sobie.

Sama uczestniczyłam w kilku Kręgach. Mój pierwszy Krąg był spotkaniem online i szczerze weszłam z czystej ciekawości i sprawdzenia jak to jest. Moje podejście było bardzo sceptyczne i nie wierzyłam w wymiar takich spotkań. Zakochałam się już na pierwszym spotkaniu, zapragnęłam być na każdym możliwym i zostałam. W innych Kobietach ujrzałam Siebie, poczułam, że nie jestem sama, że jest więcej takich jak ja, które czują się jak z innej planety. W każdej Kobiecie mogłam zaczerpnąć Siebie, ich historie bardzo były podobne do moich.
Oprócz tego, że poznałam wiele fantastycznych Kobiet mocy, to bardziej poznałam siebie, przyjrzałam się w innych Kobietach. Poczułam naturalną potrzebę, aby stworzyć taki Krąg dla innych Kobiet. Stworzyłam Pradawną Przestrzeń dla Kobiet mocy.

Trochę szamańskiej genezy Kręgów Kobiet

Od zarania dziejów Kręgi Kobiet były czymś oczywistym i naturalnym. A jak widać czasy się zmieniły. Wbrew pozorom bardzo, a teraz bardziej niż kiedyś potrzebujemy Swojego towarzystwa, wsparcia, poczucia, że nie jesteśmy same ze Swoją wrażliwością, empatią, czy troskami. Takim rozwiązaniem jest dzisiaj Krąg Kobiet Pradawna Przestrzeń, które organizują online.

Celem takich spotkań było celebrowanie Kobiecości, wspólnie spędzonego czasu, w tu i teraz z tym co aktualne, inicjacje, ważne wydarzenia, wspólne medytacje, dzielenie się historiami oraz zasilenie energii, nawzajem w połączeniu z matka naturą.
Takie spotkania mają związek z kulturą szamańską, gdzie takie spotkania były najwyższą formą szacunku do innych ludzi, jako symbolika Kręgu Życia. Jeszcze nie tak dawno, a nawet obecnie swoistymi Kręgami są Koła Gospodyń. Kiedyś kobiety spotykały się na darciu pierza, wspólnym haftowaniu, szydełkowaniu. Były to spotkania w tu i teraz z żartami, opowieściami, pieśniami, często niedostępne dla mężczyzn, a młode kobiety miały okazję przejść własną inicjację, dowiedzieć się więcej o życiu czy własnej cielesności.

Krąg Kobiet Pradawna Przestrzeń jak jest ?

W procesie budowania zaufania do Siebie samej szczególnie ważna jest wspierająca, nie-oceniająca społeczność, jaką jest Krąg. Dlatego właśnie podstawą naszej warsztatowej społeczności będzie Krąg.
Krąg Kobiet Pradawna Przestrzeń to zainicjowany przeze mnie z potrzeby spotkań bezpieczne miejsce z cudownymi Kobietami. Przestrzeń dla języka Serca. Zgromadzenie w formie online 1 razy w miesiącu w godzinach wieczornych, w godzinach 18:30 - 21:00. Dostęp jest zamknięty, co oznacza, że nie można dołączyć i wykupić dostęp w innym terminie niż będzie to podane.
Nie ma konieczności, że coś masz wiedzieć, czy umieć, czy posiadać doświadczenie na takich spotkaniach. Wystarczy, że zaprosisz Siebie do tu i teraz i dasz Sobie prezent w postaci ZATRZYMANIA, gdzie wraz z innymi Kobietami będziesz mogła przyglądać się Sobie i doświadczać.

Gdzie chcesz być za rok, za 5 lat?

W codziennym życiu wpływ mają nasze mikro decyzje, które mają wpływ na jakość naszego życia później. Nie można Siebie odkładać w nieskończoność. W sumie to możesz, tylko jaką cenę zapłacisz za to? Ból, cierpienie, depresja, nerwica, rak, czy coś jeszcze? Doskonale Cię  rozumiem. Wiem jak to jest negocjować ze Sobą a jeszcze jeden e mail, jeszcze na jedną wiadomość odpiszę, jeszcze sprawdzę czy to działa, tylko ten tydzień i później odpocznę. To później nadchodzi kiedy ciało daje większe sygnały, w bardziej odczuwalny sposób. Mi też się zdarza, że zapominam o swojej umowie ze Sobą. Jestem człowiekiem, ale to nie wytłumaczenie, żeby nic nie robić. To jak z mięśniami, jeśli ich się nie ćwiczy wiotczeją i zanikają, tutaj też jest potrzebna praktyka i codzienne stawanie za Sobą bez wyjątku, codzienne przypominanie Sobie co jest dla mnie ważne TERAZ!

A więc zapytasz co robimy w takim Kręgu?

Czasami są to spotkania tematyczne, a czasami po prostu z tym co na bieżąco, to co jest aktualne. Możesz opowiedzieć o tym co chcesz, z czym się borykasz, co Cię trapi, co sprawia, że czujesz radość, czy szczęście. To miejsce na wypowiedzenie tego czego nie wypowiadałaś od lat

Dla Kogo są to spotkania?

Jeśli:

  • masz poczucie, że jesteś odcięta od Siebie, energii, a może gdzieś na jakimś moim wydarzeniu usłyszałaś o tym i Ci zarezonowało i pragniesz to zmienić,
  • czujesz, że potrzebujesz inspirujących, kreatywnych i dobrych bodźców, które Cię zasilą, zmotywują, wzmocnią i dadzą ukojenie,
  • chcesz nakarmić Swoją duszę w postaci czystej Kobiecej energii, wsparcia, zrozumienia, wysłuchania, wzajemnej troski, a ponadto potrzebujesz Swojego siostrzanego stada,
  • czujesz i wiesz, że teraz jest najlepszy czas do duchowego rozwoju, do brania odpowiedzialności za Siebie, inwestowania w Siebie i pracy w odkrywaniu Swoich mentalnych i duchowych mocy, z którymi się urodziłaś (bo przecież przyszłaś kompletna, z wiekiem zostało to zabrane),
  • chcesz doświadczyć otulenia spokoju, harmonii, równowagi, ciepła, miłości, które wypełnia serce, to swoiste odpowiedzi na Twoje intencje, które od dawna wysyłasz do Wszechświata,
  • chcesz w końcu podążać za głosem Intuicji, Swojego serca, bo słyszysz to wołanie już od dawna.

Czujesz, że te spotkania są dla Ciebie i chcesz spotykać się w gronie Kobiet, które czują podobnie, obserwując Siebie, wzajemnie się inspirując i odkrywać własne moce (talenty, potencjały) i to jest to czego aktualnie potrzebujesz. To wskakuj i nie zwlekaj ani chwili dłużej. Przejdźmy razem ten kawałek drogi.

Wierzę w siebie, w Ciebie i inne Kobiety, że nadszedł czas, aby zrzucić te cholerne gorsety wstydu, poczucia winy, nakazów, sztuczności, oczekiwań, płaszczenia się o Swoje, podporządkowania, rywalizacji, powinności, musików, zakazów i tego jakie kazano nam być. Czas wrócić do Siebie, czas uwolnić się z wszelkich dogmatów, programów, czas obudzić Swoją kobiecość (która została nam odebrana, same ją oddałyśmy), czas wyrównać energię męską i żeńską.

Stajesz z nami? Tutaj szczegóły  - LISTA OCZEKUJĄCYCH

Możesz już się zapisać na listę oczekujących przed otwarciem drzwi do Kręgu będzie warsztat więc koniecznie wypatruj info ode mnie.

 

Pssyt... będąc na mojej liście pierwsza dowiadujesz się o otwarciu tej przestrzeni i masz zniżkę:)

 

Czujesz to? Słyszysz? Być może jeszcze nie do wierzysz, ale pozwól Sobie poczuć Siebie i zaufaj nieznanemu.

To właściwy czas na ZRZUCANIE GORSETÓW!

To czas, abyśmy PUŚCIŁY SIĘ DO WOLNOŚCI!!!

 

Najczęściej jestem na Instagram  zaobserwuj, aby nic Ci nie umknęło;)

YouTube  pamiętaj, aby zasubskrybować;0

Facebook 

 

Z miłością Aga:*