Wyzwanie 60 dni z wdzięcznością

 

Wdzięczność jest jak magnes. Im bardziej i więcej jestem wdzięczna,

tym bardziej widzę moje bogactwo”

Agnieszka Taranowicz

 

Wdzięczność, a depresja

Jakiś czas temu pisałam o wdzięczności. A ostatnio organizowałam LIVE na Facebook o wdzięczności w kontekście depresji i dbania o Siebie.
Wielu ludzi nawet nie zdaje Sobie sprawy jak wiele korzyści płynie z wdzięczności.
Wiem, że niektórzy ludzie zwłaszcza zamknięci na pomoc Sobie, w depresji, nerwicy, karmieniu roli ofiary i poczucia krzywdy, popukają się w głowę słysząc o praktyce wdzięczności. Do takich osób też należą osoby, które czekają, że samo coś się zmieni, że ktoś ich uratuje, że znajdą wspaniałą tabletkę, dzięki której nie będą czuć bólu, zwłaszcza psychicznego.

Znam to też tak miałam. To był czas kiedy kurczowo się trzymałam roli ofiary, cierpiętnicy. Ale żeby nie było te zdania przyszły mi dopiero kiedy dorosłam. W momencie kiedy słyszałam te słowa, czując się jak mała dziewczynka, biedna i skrzywdzona, nie dopuszczałam do siebie tego typu treści. Jeszcze się oburzałam, że jak to, przecież ja cierpię!

Tak się dzieje kiedy  chcemy nieświadomie czyjejś uwagi na naszą krzywdę i cierpienie. Często to widać w gabinecie psychoterapeutycznym np. na grupie terapii.

Bolesna prawda

Nikt z nas nie lubi słuchać prawdy o nas samych, która często boli i jest niewygodna.
I niestety wiele ludzi nie chce wyjść z roli ofiary, odpuścić poczucia winy. Będą tak tkwić całe życie.

Moja decyzja

Ja zdecydowałam, że nie chcę tak żyć. W zasadzie to nawet nie jest życie tylko wegetacja.
Byłam już po kilkuletnie psychoterapii i nadal coś nie grało. Kiedy wzięłam odpowiedzialność za swoje życie to zaczęła się dziać magia.
Z pomocą przyszły mi różne narzędzia, m.in. joga (o której będzie LIVE).
Zaczęłam sama sobie zadawać trudne i niewygodne pytania, zaczęłam się uczyć obserwować siebie. Zaczęłam szukać wtórnych korzyści ze stanów, w których byłam. Oj działo się i to ostro.

Bycie szczerym ze sobą i praca nad sobą to najcięższa i najtrudniejsza praca w życiu.

Zdałam sobie również sprawę, że bałam się prawdziwie żyć, bałam się tego, że mogę być szczęśliwa, bałam się tego jak moje szczęście odbiorą moi bliscy.
Odkryłam wiele skarbów.
Wiem, że na takie odkrycia wiele ludzi nie ma odwagi, uczę się ich zostawić z tym, to ich odpowiedzialność. Nie myl tego z obojętnością, to element dojrzałości i pozwolenia drugiej osobie żyć jak zdecydowała, wybrała. Delikatnie zahaczę o decydowanie i wybór. Brak decyzji czy wyboru to też podejmowanie decyzji czy wyboru. Mam nadzieję, że rozumiesz.
We wcześniejszym poście opisałam więcej o wdzięczności dlatego nie będę się powtarzać. Sporo też powiedziałam na LIVE nagranie jest tu.
Dzisiaj jestem wdzięczna za wszystkie doświadczenia w moim życiu.

Dlatego też na podstawia moich doświadczeń, jak i wielu kobiet w moim życiu postanowiłam stworzyć

WYZWANIE 60 DNI Z WDZIĘCZNOŚCIĄ.

Jest już kilkanaście osób, które podjęły to wyzwanie. Odważyły się stanąć po Swojej stronie, wziąć odpowiedzialność za Swoje życie.
Może być tak, że na którymś etapie pojawią się takie ćwiczenia, które uruchomią w Tobie jakieś zahamowanie, będziesz czuła jakiś opór, że coś powstrzymuję Cię przed zrobieniem ćwiczenia. To normalne, że coś będzie Cię zatrzymywać, nasze ego nie lubi zmian, wychodzenia ze strefy komfortu. Mogą pojawić się emocje w wyniku jakiegoś ćwiczenia. Nie poddawaj się! To świetny czas, aby przyjrzeć się Sobie i zaobserwować co się dzieje, dlaczego. 

Tak ! Chcę dołączyć po lepsze życie!
 

Wystarczy, że klikniesz wyżej, przekieruje Cię na moją stronę i tam wyskoczy okienko do zapisu. Codziennie będziesz dostawać ćwiczenia do pracy własnej. Najlepiej, żebyś otwierała email rano, abyś miała czas na wykonanie ćwiczenia:)

Życzę powodzenie! Podziel się w komentarzu jak Ci idzie:)

 

Tu znajdziesz nagranie o wdzięczności na YouTube koniecznie zasubskrybuj kanał:)

Wdzięczność i gość na YouTube

Tutaj moja tajna Grupa 

Mój FanPage

Obserwuj mnie na Instagram

 

Z miłością i wdzięcznością Aga:*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *